Platforma dla koordynatorów ds równego traktowania

Nie pamiętasz hasła?

Sieć równości

Uwaga

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

 

 

 

 

 

 

 

KONSTYTUCJA RP

 

Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

 

Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 

 

informaje o projekcie

 

Gdzie szukać informacji i pomocy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail


Słownik pojęć

Uzasadnione dostosowanie

Art. 5 dyrektywy o równości zatrudnienia stanowi, że pracodawcy mają obowiązek uzasadnionego dostosowania z myślą o kandydatach lub pracownikach niepełnosprawnych. Oznacza to, że od pracodawców wymaga się podejmowania właściwych środków w celu zapewnienia osobom niepełnosprawnym dostępu do zatrudnienia lub szkoleń, chyba że działania takie powodowałyby niewspółmierne obciążenie dla pracodawcy. Uzasadnione dostosowanie obejmuje np. zapewnienie dostępu dla wózków inwalidzkich, dostosowywanie godzin pracy, adaptację sprzętu biurowego lub po prostu zmianę przydziału zadań wśród członków zespołu. Aby określić niewspółmierne obciążenie, należy w szczególności uwzględnić konieczne koszty finansowe i inne, skalę i zasoby finansowe przedsiębiorstwa lub instytucji oraz możliwość uzyskania funduszy publicznych lub wszelkich innych form pomocy.

Słownik pojęć związanych z dyskryminacją

a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z

Faszyzm

 -  Jednym z najczęstszych przestępstw popełnianych przy pomocy sieci komputerowej jest propagowanie treści o charakterze faszystowskim czytaj
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
realizacja Ideo
powered by: CMS Edito