Platforma dla koordynatorów ds równego traktowania

Nie pamiętasz hasła?

Sieć równości

Uwaga

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

 

 

 

 

 

 

 

KONSTYTUCJA RP

 

Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

 

Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 

 

informaje o projekcie

 

Gdzie szukać informacji i pomocy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail


Słownik pojęć

Neonazim

współczesna forma nazizmu, zespół poglądów odwołujących się do idei faszyzmu niemieckiego, gloryfikujący hitleryzm, czasy III Rzeszy i jej politykę. Zwolennicy neonazizmu strojem, symboliką, kultywowaniem tradycji, obchodzeniem rocznic starają się podkreślać swój związek z III Rzeszą.
Współczesne hasła rasistowskie odnoszą się do obcokrajowców, mniejszości narodowych, szerzą nienawiść wobec “obcych”, “innych” oraz wobec tych Niemców, którzy akceptują demokratyczny, liberalny, multikulturowy kierunek rozwoju kraju.
Ideologia nazistowska i tego typu organizacje są zakazane na terenie Niemiec, do chwili udowodnienia niezgodnej z prawem działalności mają jednak swobodę działania. Mimo że stanowią margines życia politycznego Niemiec, ich akcje – napady na cudzoziemców i nieniemieckich obywateli RFN, głośne wiece, starcia uliczne – tworzą atmosferę zagrożenia nawrotem nacjonalizmu, szczególnie iż poparcie dla legalnych, parlamentarnych ugrupowań skrajnej prawicy nacjonalistycznej zaczęło wzrastać na skutek kłopotów z transformacją i adaptacją landów wschodnich po połączeniu obu państw niemieckich w latach 90.

Słownik pojęć związanych z dyskryminacją

a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z

Mobbing

 -  wywodzący się z języka angielskiego od wyrazu "mob" co oznacza tłum, natłok, banda oraz napastowanie i obleganie. czytaj
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
realizacja Ideo
powered by: CMS Edito