Platforma dla koordynatorów ds równego traktowania

Nie pamiętasz hasła?

Sieć równości

Wydarzenia

W Poznaniu o aktywizacji osób starszych

17-10-2012

Wyzwania, z jakimi musi zmierzyć się państwo oraz wszyscy obywatele w związku ze starzeniem się polskiego społeczeństwa były głównym tematem wczorajszej konferencji tematycznej pt. „Aktywizacja osób starszych szansą na godne starzenie się” organizowanej w ramach Projektu "Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia" w Poznaniu z udziałem Agnieszki Kozłowskiej – Rajewicz Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania, Mieczysława Augustyna Senatora RP, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz innych instytucji zaangażowanych w tym obszarze.

 

Wg Minister Agnieszki Kozłowskiej - Rajewicz najważniejszymi wyzwaniami są kwestie związane z bezpieczeństwem finansowym seniorów, wykluczeniem cyfrowym, poprawą jakości usług opieki zdrowotnej i usług opiekuńczych, a także takie ukształtowanie przestrzeni publicznej, by była dostępna i przyjazna dla wszystkich, a więc uwzględniała specyficzne potrzeby związane z wiekiem.

 

Uczestnicy panelu dyskusyjnego oraz uczestnicy konferencji podkreślali, że pomimo zauważalnych zmian w świadomości społecznej wciąż czeka nas przewartościowanie myślenia o starości w Polsce tak, by senior nie był postrzegany przede wszystkim jako klient, któremu trzeba zapewnić „usługę” dostosowaną do jego wieku, ale osoba, która z racji swojego doświadczenia i mądrości przynależnych wiekowi dojrzałemu może aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Zwracano również uwagę na pilną potrzebę wypracowania kompleksowego systemu wsparcia dla seniorów. Podczas konferencji zaprezentowano również dobre praktyki w ramach programów i projektów, w których uczestniczą osoby starsze.

Pliki do pobrania

zobacz wszystkie
WydrukujWydrukuj

Słownik pojęć związanych z dyskryminacją

a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z

Mobbing

 -  wywodzący się z języka angielskiego od wyrazu "mob" co oznacza tłum, natłok, banda oraz napastowanie i obleganie. czytaj
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
realizacja Ideo
powered by: CMS Edito