Platforma dla koordynatorów ds równego traktowania

Nie pamiętasz hasła?

Sieć równości

Wydarzenia

W Łodzi raz jeszcze o niepełnosprawności

08-10-2012

Bariery z jakimi stykają się osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz chorzy psychicznie na rynku pracy były głównym tematem dyskusji podczas kolejnej regionalnej konferencji w Łodzi organizowanej w ramach Projektu "Równe Traktowanie Standardem Dobrego Rządzenia" z udziałem Agnieszki Kozłowskiej - Rajewicz Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania, Posłów na Sejm RP, wojewody łódzkiego, przedstawicieli administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych.

 

Jak zaznaczyła Minister Agnieszka Kozłowska - Rajewicz pomimo zauważalnych zmian w świadomości społecznej w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością jesteśmy dopiero na początku procesu zmiany mentalności. Bariery są w nas i nalezy to zmienić między innymi poprzez taką organizację przestrzeni publicznej, by była dostepna dla wszystkich. Zmiany muszą również nastąpić w administracji, także w sferze używania przez jej przedstawicieli niedyskryminującego języka.

 

W trakcie dyskusji uczestnicy konfenrcji podkreślali potrzebę wypracowania kompleksowego systemu wsparcia nie tylko dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorujących psychicznie, ale i ich najbliższych, aby mogli wspierać takie osoby w znalezieniu i utrzymaniu pracy. Równie istotną kwestią jest dopasowanie umiejętności do danego stanowiska pracy oraz przekonanie pracodawców, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą być pełnowartościowymi uczestnikami rynku pracy.

Pliki do pobrania

zobacz wszystkie
WydrukujWydrukuj

Słownik pojęć związanych z dyskryminacją

a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z

Antyarabizm

 -  uprzedzenie w stosunku do ludów z krajów arabskich i ludzi pochodzenia arabskiego, niekiedy przejawiany nietolerancją i agresją. czytaj
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
realizacja Ideo
powered by: CMS Edito