Platforma dla koordynatorów ds równego traktowania

Nie pamiętasz hasła?

Sieć równości

Uwaga

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

 

 

 

 

 

 

 

KONSTYTUCJA RP

 

Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

 

Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 

 

informaje o projekcie

 

Gdzie szukać informacji i pomocy

Newsletter

Podaj swój adres e-mail


Kampanie społeczne

Romowie - Moi Sąsiedzi

23-09-2011

Akcję realizują firmy Telescope i Innovations Media na zlecenie Studia Doradztwa Europejskiego. Kampania, która będzie trwała przez sierpień i wrzesień br., ma na celu walkę z negatywnymi stereotypami na temat społeczności romskiej i zmianę postaw na przyjazne, a przynajmniej neutralne, wobec ich członków.

 

Romowie, według raportu przygotowanego dla Europejskiego Funduszu Społecznego, to najbardziej dyskryminowana społeczność świata. Negatywne opinie, które przez lata narastały wokół społeczności romskiej, trudno wytłumaczyć inaczej niż tylko powielaniem powszechnych, choć nieuzasadnionych i krzywdzących sądów. Większość Polaków, jak wskazuje raport, zdaje sobie sprawę, że negatywnie oceniając Romów, ulegają pokusie stereotypizacji, rzadko jednak próbują zmienić swoje nastawienie do społeczności romskiej.

 

Kampania obejmuje reklamy w prasie, radiu, internecie oraz na autobusach. Działania będą prowadzone przede wszystkim w województwach mazowieckim, małopolskim, dolnośląskim i śląskim.

zobacz wszystkie
WydrukujWydrukuj

Słownik pojęć związanych z dyskryminacją

a b c d e f g h i j k l ł m n o p r s t u w z

Antyarabizm

 -  uprzedzenie w stosunku do ludów z krajów arabskich i ludzi pochodzenia arabskiego, niekiedy przejawiany nietolerancją i agresją. czytaj
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
realizacja Ideo
powered by: CMS Edito